Konuşmacı Detayları

Speaker 2

Marco Aloe

Marco Aloe, Ürün & Strateji Yönetimi Lisansını tamamladıktan sonra Mühendislik Yüksek Lisansı ve Yönetim ve Kurumsal Finans Yönetimi alanlarında MBA programını tamamladı. 20 yıldır Big Data, Machine Learning, Güvenlik ve Blokchain teknolojilerinde endüstriyel çözümler hazırlamaktadır.

Marco, 2018 yılında bünyesine katıldığı SICPA’nın “Güven Sağlar” değeriyle çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda SICPA projelerinde, Devlet ve Endüstri Kuruluşlarının dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlayacak “Physical to Digital Asset” çözümlerinin üretilmesinde rol almaktadır.

SICPA ve iş ortakları tarafından geliştirilen “Güvenli İşaretleme ile Birleştirilmiş Dijital Güven Hizmetleri” verilerin, işlemlerin, işlem kayıtlarının, belgelerin, kişilerin, ürünlerin ve süreçlerin kanıtlanması ile orjinalliğinin ve bütünlüğünün doğrulanmasını sağlar. Geliştirilen çözümler; kriptografi, güvenli işaretleme, dijital kimlik doğrulama ve kuantum korumalı dijital imza içeren Yüksek Güvenlikli Donanım ve Blokchain teknolojisine dayanmaktadır.

Marco, Entegrasyon Çözümleri Direktörü olarak e-Government & Services, e-Regulation & Compliance, ve Güvenli Tedarik Zinciri uygulamalarına liderlik etmektedir.